T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Ayancık Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Sinop İl Sağlık Müdürlüğü Ayancık Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Nasıl Muayene Olurum

Güncelleme Tarihi: 04/09/2018

KAYIT GÖREVLİLERİNİN SORDUĞU T.C KİMLİK NUMARASINI, ADRES VE TELEFON BİLGİLERİNİ TAM VE DOĞRU OLARAK VERMENİZ SİZE DAHA KALİTELİ HİZMET VERMEMİZ VE GERİ BİLDİRİMDE BULUNABİLMEMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR. HASTANEMİZ POLİKLİNİKLERİNE KAYIT İŞLEMLERİ T.C. KİMLİK NUMARASI GİRİLMEDEN YAPILAMAMAKTADIR. LÜTFEN HASTANEMİZE GELİRKEN T.C KİMLİK NUMARALI KİMLİK KARTI İLE MÜRACAAT EDİNİZ .

SGK: 

SGK (Bağ-Kur-Emekli Sandığı – SSK – Kamu Personeli ) sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin Hastanemize müracaatı aşamasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, pasaport veya verilmiş ise SGK sağlık kartı belgelerinden biri ile kimlik tespiti yapılacaktır.

T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile müracaat eden SGK mensubu kişilerin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için Sosyal Güvenlik Kurumu bilgi işlem sistemi (MEDULA) üzerinden T.C kimlik numarası ile hasta takip numarası/provizyon alınması zorunludur.

SSK İŞ KAZALARI: 

İş kazasına uğrayan kişiler T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte işvereni tarafından düzenlenmiş ve üzerinde iş kazasının oluş şeklinin, tarihinin ve görgü tanıklarının belirtildiği iş kazasına ait hanelerin eksiksiz doldurulduğu günlük vizite kağıdı alınmak sureti ile işlemleri yapılır.

SSK YURTDIŞI SİGORTALILARI: 

Yabancı ülkelerle yapılan sosyal güvenlik sözleşmeleri kapsamında SGK sağlık yardımlarından yararlandırılan ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince düzenlenmiş ve onaylanmış “Sosyal Güvenlik Sözleşmesine Göre Sağlık Yardım Belgesi”nin fotokopisi alınmak kaydıyla işlem yapılır. Üzerinde geçerlilik süresi belirtilen sağlık yardım belgesi ile belirtilen tarihler arasında verilen tedavi hizmetlerini karşılar.

T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte müracaat edilmelidir.

GAZİLER: 

T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte TSK veya MSB tarafından kendilerine verilen Sağlık muayene fişi ile müracaat etmeleri halinde sağlık yardımı alabilirler.

MUHTAÇ ERBAŞ ve ER AİLELERİ:

Milli Savunma Bakanlığı tarafından adına düzenlenmiş ‘Muhtaç Erbaş ve Er Ailesi Sağlık Cüzdanı’ olan kişiler öncelikle askeri hekimce düzenlenmiş sevk evrakı ile müracaat edecekler ayrıca sağlık karnelerinin ön yüz fotokopilerinin alınmak suretiyle işlemleri yapılacaktır. Karnelerinin ön yüzünde belirtilen süre zarfı içerisinde muayene ve tedaviler için geçerlidir.

ÜCRETLİ HASTA

Ücretli hasta iseniz muayene ücretini veya yatış avansını yatırarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hastanemizde göreceğiniz tüm tıbbi hizmetler karşılığında ödemelerinizi makbuz karşılığında yapmalı ve işlemleriniz tamamlanıncaya kadar da bu makbuzları saklamalısınız.

NASIL TAHLİL-TETKİK YAPTIRABİLİRİM?

  • -Tahlil ve Tetkik Ünitelerinin bulunduğu yerler.

         . Biyokimya ve Mikrobiyoloji Laboratuvarları ( )
         . Röntgen Üniteleri ( )
        . Ultrasonografi ( )          
        . EKG ( )
        . Solunum Fonksiyon Testi ( )
  

  • Muayene sonrası doktorunuz tarafından verilen tahlil istek kağıtları ile ya da  tahliliniz Bilgisayara poliklinikte girilmiş ise yukarda ünitelerin yazıldığı yerlere uğrayınız.
  • Ücretli iseniz vezneye uğrayarak tahlil ücretini yatırınız.
  • Biyokimya ve Mikrobiyoloji tahlilleri için Laboratuvarın bulunduğu yerlerdeki Laboratuvar Kayıt Ünitelerinden barkod almak suretiyle Kan Alma Ünitelerine gidiniz.
  • Kan tahlil neticeleri sonuçlandığında, sonucu Laboratuvar Kayıt Ünitelerinden alarak doktorunuza gösteriniz.
  • Tüm tahlil belgelerinizi ilerdeki kontroller için saklayınız.

Sağlıklı günler dileriz.